הפסוריאזיס שלי

לדבר עם אנשים כמוני

למה להתמודד לבד כשאפשר לקבל תמיכה נפשית, עצה טובה ואפילו הנחות מיוחדות? ליקטנו עבורכם כמה מקומות שבהם אפשר לשתף את התחושות, ההתלבטויות וההמלצות עם עוד חולי פסוריאזיס

"מישהו שמע על משחה שמיוצרת מחלב נאקות? אשתי פגשה שני חולים שמרחו אותה וזה עזר להם, והיא לוחצת עליי להשתמש בה גם כן". כך כתב לאחרונה חבר בפורום הפסוריאזיס של אתר Ynet. חבר אחר בפורום צינן את התלהבותו והבהיר: "לא מדובר בתרופה אלא בקרם טיפולי, שלפעמים עוזר ולפעמים לא".
הפורום הזה הוא גרסה אינטרנטית של מה שהיה נקרא פעם קבוצת תמיכה. והוא לא לבד. עבור רבבות חולי הפסוריאזיס בישראל ישנן מספר לא קטן של קבוצות ומסגרות, באינטרנט ומחוצה לו, בהן הם יכולים לשתף זה את זה בהתמודדות, לשאול שאלות ולקבל תשובות. הביחד מחבק, מכיל ועוזר.
קבוצת תמיכה אינטרנטית פופולרית מתנהלת בפייסבוק תחת השם משפחת ספחת. הפורום הוקם על-ידי סיגל ליאון, חולת פסוריאזיס, ומה שמאפיין אותו זו האווירה החברית והבלתי אמצעית. החברים אינם רופאים אלא חולים בעצמם והם מנצלים את ההזדמנות כדי להתייעץ בשאלות שמעניינות חולים כמוהם. היתרון: הקבוצה סגורה כך שמי שאינו חבר לא יכול לראות את התכנים.

Content_item_07

מנכ"לית האגודה הישראלית לפסוריאזיס יונה מנטקה קציר

פורום פעיל נוסף נמצא באתר דוקטורס (Doctors) מקבוצת זאפ. מנהל הפורום הוא ד"ר לי-און גלעד, מומחה לרפואת עור, והוא משיב בהרחבה ובסבלנות לחולים ששואלים אותו על מגוון נושאים, החל מדרכי שימוש בתרופות ועד יעילות של זריקות וטיפולים שונים.
בדף הפייסבוק אגודת הפסוריאזיס הישראלית אפשר למצוא עדכונים לגבי דרכי טיפול חדשות, כתבות שהתפרסמו ברחבי הרשת ומשפטי מוטיבציה. בדף חברים כ-4,500 אנשים, והוא מפרסם עדכונים על בסיס יומיומי.
עוד מוקד תמיכה ניתן למצוא בפעילויות של האגודה הישראלית לפסוריאזיס, שמנוהלת ברובה בהתנדבות. חברי האגודה יכולים ליהנות ממפגש קבוצתי עם חולי פסוריאזיס אחרים במהלך מחזורי נופש רפואי מאורגן בים המלח. האגודה מנהלת משא ומתן עם מלונות ים המלח כדי להשיג הנחות לחבריה. "מעבר לערך הריפוי, יש במחזורי הירידה לים המלח ערך מוסף שבו אנחנו נפגשים עם חולים עם בעיה כמו שלנו ושואבים אחד מהשני ידע וניסיון להתמודד עם המחלה", אומרת יונה מנטקה קציר, מנ"כלית האגודה.


החברים בקבוצת הפייסבוק "משפחת ספחת" אינם רופאים אלא חולים בעצמם, והם מנצלים את ההזדמנות כדי להתייעץ בשאלות שמעניינות אותם. היתרון: הקבוצה סגורה כך שמי שאינו חבר לא יכול לראות את התכנים


אם יש לכם ילדים שחולים בפסוריאזיס, הם ישמחו לשמוע על קייטנת ילדי השמש. מדובר בקבוצת ריפוי שמשלבת בין שיזוף בשמש של ים המלח לבין פעילויות פנאי וכיף. הקייטנה מיועדת לגילאי 8-18 ונערכת פעם בשנה, בחופשת הקיץ, למשך שבועיים. לקייטנה מתלווה צוות של מדריכים ומדריכות מנוסים, כולם חולי פסוריאזיס וכולם עושים זאת בהתנדבות. חלקם בוגרי הקייטנה משנים קודמות. אל האירוע כולו מתלווה רופא עור, שקובע את זמני החשיפה לשמש עבור הילדים. עבור ההשתתפות ניתן לקבל החזר כספי מקופות החולים, במידה ויש לילד אישור רפואי מתאים.

 

להצטרפות ולקבלת פרטים על ״האגודה הישראלית לפסוריאזיס״ 

לכתבות נוספות